Affenpinscher

Affenpinscher

Küçük ve çok eski bir ırktır. Almancada 'Maymun Terrier' olarak adlandırılır. Fransızlar ise bu köpeğe 'Bıyıklı Minik Şeytan' demişlerdir. Ortalama yaşamları 12-14 senedir.

  • Affenpinscher Kökeni : Kökeni Almanya' dır. Fare avcılığı yapmak için bakılmıştır. German Silky Pinscher, Pug, German Pinscher ile eşleştirilerek günümüzdeki hali alması sağlanmıştır. 2. Dünya Savaşı ile nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Günümüzde de çok sık rastlanan bir ırk değildir.
  • Affenpinscher Görünümü : Affenpinscher' in en belirgin fiziksel özelliği uzun kaş ve sakallarıdır. Vücudu kare şeklindedir. Küçük ama yere sağlam basan bir vücut yapısı vardır. Kafası yuvarlaktır. Gözler parıl parıl zekice bakar, koyu renklidir. Genel itibariyle kulaklar ve kuyruk kesilir ve dik konumda olması sağlanır. Burnu minik, dudaklar siyahtır. Tüyler kafa, boyun, bacaklar ve karında uzundur. Renk: siyah, gri, koyu kırmızı olabilir.
  • Affenpinscher Karakteri : Bu ırk çok meraklıdır. Hareket etmeden duramaz, hızlı ve çeviktir. Cesaretlidir. Olumsuz özelliği fazlaca inatçıdır. Oyun oynamaktan, yaramazlık yapmaktan hoşlanır. Havlamayı sever. Diğer hayvanlarla arası oldukça iyidir. Ailesine çok düşkündür. Tehditkar davranışlarda asla susmaz ve geri çekilmez. Eğer bir Affenpinscher' e sahip olmak istiyorsanız oyuncu bir aile olmalısınız.
  • Affenpinscher Yaşam Alanı : Apartman hayatı onlar için çok uygundur.
  • Affenpinscher Bakımı : Evin içindeki küçük egzersizler ve kısa yürüyüşler onu mutlu edecektir. Tüylerini haftada 2-3 kez taramalı ve 2-3 ayda bir profesyonel bir bakıma tabi tutmalısınız. Tüy dökmezler.
  • Affenpinscher Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 25 - 38 cm Yükseklik Dişide 25 - 38 cm Kilo Erkekde 3 - 3,36 Kg Kilo Dişide 3 - 3,36 Kg

Affenpinscher Irk Boyutu

Affenpinscher Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma