Airedale Terrier

Airedale Terrier

Orta boy bir ırktır. Airedale Terrier 'Terrierlerin Kralı' olarak bilinir. Bu adlandırma, boy uzunluğundan kaynaklıdır. Ayrıca ' Waterside Terrier' olarak da adlandırılır. Ortalama yaşamları 10- 13 senedir.

  • Airedale Terrier Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. İsmini Yorkshire’ daki Airedale vadisinden alır. Working Terrier' den üretilmiştir. Fare avcılığında kullanılmıştır. Otterhound ile birleştirilmiştir. Şimdiki haline bu sayede gelen Airedale Terrier, iyi bir yüzücü olmuştur. Polis, asker köpeği olarak da kullanılmıştır.
  • Airedale Terrier Görünümü : İnce olmayan tüy yapısı karışıktır. Renk: krem renk-siyah- füme karması renkler olabilir. Uzun bir yüzü, yuvarlak ve ayrık gözleri, siyah bir burnu vardır. Ön bacakları uzun, düz ve tüylüdür, kulakları düşüktür. Kuyruk incedir. Burun çevresindeki tüyleri sakal gibi daha uzundur.
  • Airedale Terrier Karakteri : Cesaretli bir köpek ırkıdır. Koruyucudur. Akıllı ve sevecendir. Çocuklarla iyi geçinir, onların aşırı davranışlarına sabır gösterebilirler. Eğitimine hem yavruyken başlanmalı hem de itinayla devam edilmelidir. Aksi halde yaramaz bir çocuğunuzun olması çok muhtemeldir.
  • Airedale Terrier Yaşam Alanı : Apartman hayatına uygun değildir. Bahçeli bir evde daha kolay bakılabilir.
  • Airedale Terrier Bakımı : İyi bir egzersiz programına ihtiyaçları vardır. İş köpeği olmak genlerinde vardır. Bu yüzden sürekli bir şeylerle uğraşmak ister. Siz bisikletinizle dolaşırken sizle koşmaya bayılacaktır, ona uygun sporlar yaptırabilirsiniz. Karışık tüy yapısı vardır fakat rutin fırçalama ile kolaylıkla bakım yapılabilir.
  • Airedale Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 58 - 61 cm Yükseklik Dişide 56 - 58 cm Kilo Erkekde 18 - 23 Kg Kilo Dişide 18 - 20 Kg

Airedale Terrier Irk Boyutu

Airedale Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma