Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği

Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği

Büyük bir ırktır. Dünyanın en popüler köpek ırkıdır. Alman kurdu ve/veya Alman Çoban Köpeği adıyla literatürde yer alır. K9 olarak da bilinirler. Asıl olarak bir iş köpeğidir. Fakat zamanla akıllılığı ile evlere girmiştir. Yarışmalar için aranan bir köpektir. Ortalama yaşamları 11-14 senedir.

  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Kökeni : Almanya kökenlidir. Polis köpeği olarak da bilinir. Koyunları gütmek amaçlı üretilmiştir. Akıllı, cesur, koşucu bir köpeğe ihtiyaç duyulmuş ve üretimine başlanmıştır. Amaca ulaşılmıştır. Arama kurtarmaların, narkotiğin gözbebeğidir.
  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Görünümü : İri bir köpektir. Kaslı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Tüyleri üç tiptir: kalın-kısa, kalın-uzun ve dalgalı-uzun. Renk: vücut kahverengidir, yüzde ve sırtta siyah maske ve lekeleri mevcuttur. Siyah, kahverengi, sarı gibi tek renk de olabilirler. Büyük bir kafası, kalın tüylü boynu, güçlü çenesi, simsiyah burnu, dik kulakları vardır. Bilinçle bakan gözlere sahiptir. Sırtı eğimlidir. Bacakları dikkat çekecek biçimde kaslı ve kuvvetlidir. Kuyruğu uzundur.
  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Karakteri : İtaatkar ve koruyucudur. Çok akıllı, sadık bir köpek olması onu vazgeçilmez yapmıştır. Cesurdur ama saldırgan yapıları yoktur. Yabancılara karşı mesafelidir. Sosyalleştirilirse çocuklar ve diğer hayvanlarla çok iyi geçinir fakat diğer köpek ırkları ile araları pek iyi değildir. Meraklı ve öğrenmeye açıktır. Sahiplerinin ses tonuna karşı duyarlıdır. Çok kolay eğitilirler. Ve eğitilmeleri gereklidir. Yoksa iri cüsseleri sebebiyle kontrolü zor olabilir.
  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Yaşam Alanı : Bahçeli ev çok uygundur. Yeterli egzersiz olması koşulu ile apartman dairesinde yaşayabilirler.
  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Bakımı : Haftada bir defa taranmalıdır. Tüy dökerler. Beslenmelerine dikkat edilmelidir. Eğitilmelidirler, özellikle itaat eğitimlerini çok severler. Kendilerine has bir kokuları vardır. Sahibine çok bağlıdır. Bu yüzden çok ilgi bekler ve vakit ister.
  • Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 60 - 65 cm Yükseklik Dişide 55 - 60 cm Kilo Erkekde 35 - 40 Kg Kilo Dişide 35 - 40 Kg

Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Irk Boyutu

Alman Kurdu - Alman Çoban Köpeği Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma