American Bulldog

American Bulldog

Büyük boy bir ırktır. Çok güçlü ve korkusuz olan bu ırkın gözü karadır. 2 mt.' den yükseğe sıçrayabilenleri vardır. Ortalama yaşamları 10-15 senedir.

  • American Bulldog Kökeni : Kökeni Amerika' dır. İngiliz Bulldog' un diğer bir çeşididir. İngiliz Bulldogların genleri değiştirilmiş ve daha büyük ve daha katı bir tür elde edilmiştir. Başta boğa olmak üzere diğer hayvanları (ayı, yaban domuzu, sincap, rakun gibi) yenmek ve avlamak üzere yetiştirilmişlerdir. Bekçilik yaptırtılmıştır.
  • American Bulldog Görünümü : Kafa yapısı geniştir ve büyüktür. Çok kuvvetli bir çeneye sahiptir. Kaslı ve adaleli vücudu çok dinç görünür. Ayakları yere yakın, kısa ve kalındır. Yüzü Pit Bull' a benzer. Göğsü geniş ve kaslıdır. Kuyruk kalın ve küçüktür. Renk: beyaz, kahverengi, bej, siyah olabilir.
  • American Bulldog Karakteri : Çok hareketli ve enerjiklerdir. Sahibine çok sadık ve itaatkardır. Yavruyken sosyalleştirilirse çocuklarla iyi geçinirler. Yabancılardan pek hoşlanmazlar. İçsel olarak diğer hayvanlara saldırmak isterler. Diğer bulldog türlerine göre (İngiliz ve Fransız) daha iri ve atiktirler. Eğitilebilirler fakat eğitim çok özenli ve kontrollü ilerlemelidir. Amerikan Bulldog' u eğitmek için, eğiticinin ses tonundan hareketlerine birçok değişken söz konusudur American Bulldoglar için. Çok kolay sıkılır.
  • American Bulldog Yaşam Alanı : Ancak sıkı bir eğitim ve egzersiz ile apartman hayatına adapte olabilir. Bahçeli ev en idealidir.
  • American Bulldog Bakımı : Tüy dökme mevsimlerinde fırçalamak yeterlidir, bu ölü derinin alınmasını kolaylaştırır. Koşmaktan, atma-yakalama oyunlarından hoşlanırlar. Yüzmekten pek hoşlanmazlar. Sıcak suları sevmezler.
  • American Bulldog Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 55 - 70 cm Yükseklik Dişide 52 - 65 cm Kilo Erkekde 32 - 54 Kg Kilo Dişide 27 - 45 Kg

American Bulldog Irk Boyutu

American Bulldog Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma