American Eskimo

American Eskimo

Küçük boy bir ırktır. Üç gruplardır: Minyatür, küçük ve standart. Bakacağınız alana göre boyuna karar verebilirsiniz. Ortalama yaşamları 12- 15 senedir.

  • American Eskimo Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Bir Spitz ailesinden gelmektedir. Samoyed, White Keeshond ve White German Spitz ile çaprazlamalar sonucu oluştuğu düşünülmektedir. Şu an bekçi köpek, polis ve askeri köpek, şov köpeği olarak bakılmaktadır.
  • American Eskimo Görünümü : Görünüm olarak Spitz' e benzer. Bembeyazdır. Üçgen yüzlüdür. Kulaklar üçgen şeklindedir ve diktir. Diş etleri siyahtır. Kuyruk kıvrık ve uzun tüylüdür. Kısa adımlarla yürür, bu ona şirinlik katar. Boyun tüyleri uzundur.
  • American Eskimo Karakteri : Arkadaş canlısı, sevgi dolu, hareketli bir köpek ırkıdır. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Ama eğer yaramaz bir çocuğunuz var ise yalnız bırakmamalısınız. Çünkü American Eskimolar ani davranışlara saldırganlık gösterebilir. Oyun oynamaktan çok büyük keyif alırlar. Eğitimleri zor değildir. Etrafa çok kolay ayak uydururlar, uyumlu ve uysallardır. Yabancılara ilk olarak temkinli yaklaşırlar fakat tanıştırılırsa agresiflikleri azalır. Eğer tanımıyorlarsa kişiyi, o kişi bahçenize veya evinize giremez.
  • American Eskimo Yaşam Alanı : Apartman yaşamına uygundur. Fakat bahçeli ev tercih sebebi olacaktır.
  • American Eskimo Bakımı : Yalnız olmaktan hoşlanmayan American Eskimolar sahibine oldukça düşkündür. Bu yüzden ilgi beklerler. Onunla çok yakından ilgilenmelisiniz. Tüy dökme zamanlarında her gün taramak gereklidir. Onun harici zamanlarda da tüy bakımına özen gösterilmelidir.
  • American Eskimo Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde Minyatür 23 - 30 cm, Küçük 30 - 38 cm, Standart 38 - 49 cm Yükseklik Dişide Minyatür 23 - 30 cm, Küçük 30 - 38 cm, Standart 38 - 49 cm Kilo Erkekde Çok Küçük 2,5 - 4,5 Kg, Küçük 4,5 - 9 Kg, Standart 8 - 10 Kg Kilo Dişide Çok Küçük 2,5 - 4,5 Kg, Küçük 4,5 - 9 Kg, Standart 8 - 10 Kg

American Eskimo Irk Boyutu

American Eskimo Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma