American Foxhound

American Foxhound

Büyük boy eski bir safkan ırktır. Tam bir av köpeğidir. Koku alma duyusu üst seviyededir. Bir koku aldığında hemen avının peşinden gitmek için harekete geçer. İyi bir bekçi köpeğidir. Ortalama yaşamları 10-13 senedir.

  • American Foxhound Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Fransız, İngiliz ve İrlanda Foxhoundlar çaprazlanarak elde edilmişlerdir. Çok iyi ve özellikli bir ırk oluşturulmuştur. 2 yy. önce yerlileri bulmak için bile görevlendirilmişlerdir. Hem çok iyi bir av hem de çok iyi bir bekçi köpeğidir. Özellikle tilki avındaki başarıları ile göz doldururlar. Şu an hala av için kullanılmaktadırlar.
  • American Foxhound Görünümü : Narin bir görüntüye sahiptir. İnce ve uzun bir vücut yapısı vardır. Ön bacaklar düzdür; arka bacaklar ise arka kısımdan yere eğimli düşer. Bu atiklik seviyesini üst seviyelere çıkarır. Kafası yuvarlaktır, düz bir yüze sahiptir. Gözler badem şeklinde, ela veya kahverengidir. Burun büyük ve koyu renkte, kulaklar büyük ve düşük, kuyruk; ince, uzun ve havadadır. Kuyruğun kıvrımı ucundadır. Tüyleri sık ve serttir. Renk: beyaz, siyah, kahverengi tonları veya ikili, üçlü renkler olabilir.
  • American Foxhound Karakteri : Hareketli bir köpektir. Ev ve av anları birbirinden çok farklıdır. Evde sevecen, uyumlu iken; avda tam bir hırs küpüne dönüşebilir. Zamanının büyük bir kısmını oyun oynayarak aktif halde geçirmek ister. Ev yaşamı bu yüzden sizi zorlayabilir. Hürce gezinebileceği, keşif yapabileceği alanlar onları daha mutlu eder. Çocuklarla ve köpeklerle arası iyidir. Fakat diğer hayvanlarla iyi anlaşamayabilir. Havlar ve/veya ulur. Kokunuza aşinaysa tüm gün tepenizde dolaşmaya meyillidir.
  • American Foxhound Yaşam Alanı : Apartman hayatı için uygun değildir. Bahçeli bir ev uygun olacaktır.
  • American Foxhound Bakımı : İyi bir egzersiz programı uygulanmalıdır. Aksi halde bakılması güçleşebilir, etrafa zarar verecektir. Çok aktiftir. Sürekli hareket etmek ister. İyi bir sporcu, koşucu olabilir. Size eşlik etmekten büyük keyif alacaktır. Tüy bakımı oldukça basittir. Az sayıda tarama bile bakımı kolayca yapmanıza yardımcı olur.
  • American Foxhound Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 58 - 69 cm Yükseklik Dişide 58 - 69 cm Kilo Erkekde 25 - 34 Kg Kilo Dişide 25 - 34 Kg

American Foxhound Irk Boyutu

American Foxhound Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma