American Hairless Terrier

American Hairless Terrier

Küçük boy bir ırktır. Tüm vücudu tüysüzdür; kaş ve bıyıkları hariç. İyi bir bekçi köpektir. Ortalama yaşamları 14- 16 senedir.

  • American Hairless Terrier Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Ataları Rat Terrier' dir. Amerikalı bir çiftin Rat Terrier' i dişi tüysüz bir yavru dünyaya getirdi. Ve hiçbir sağlık problemi olmayan bu dişi tekrar çiftleştirildi, yine tüysüz dişi bir yavru meydana geldi. Sonraki doğumun birinde bir erkek ve bir dişi meydana geldi hem de ikisi de tüysüzdü. American Hairless Terrier'in çıkış noktası işte bu erkek ve dişi tüysüz yavrulardır.
  • American Hairless Terrier Görünümü : Küçük ve atletik bi vücuda sahip olan American Hairless Terrier güçlüdür, duruşu sağlamdır. Kulakları diktir, özellikle ilgisini çeken bir durum olursa daha da dikleşir. Teni pembe renktir, üzerinde siyah, gri, kahverengi parça renkler bulunur. Sivri bir burnu vardır, siyahtır. Ter bezleri vardır; bu yüzden hızlı hızlı solumak, ağızdan salya akıtmak gibi durumlar bu ırkta yoktur.
  • American Hairless Terrier Karakteri : American Hairless Terrierler sevgi doludur ve akıllıdırlar, çok iyi dostlardır. Yaşama sıkı sıkı bağlıdırlar. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Heyecan ve korku onları havlamaya sevk eder. Sürekli tetikte beklerler, inatçıdırlar, kendi bölgelerine hakim olmak isterler. Eğitilmesi zor olabilir, sabır göstermek gereklidir.
  • American Hairless Terrier Yaşam Alanı : Apartman yaşamına uygundur. Bahçeli bir eviniz var ise çit sisteminize dikkat etmelisiniz. Zira kazmaktan çok hoşlanan bu ırk, kaçmaya çok meyillidirler.
  • American Hairless Terrier Bakımı : Çok sıcaktan ve soğuktan korunmaları gerekir. Özellikle direkt güneşe veya soğuğa maruz bırakılmamalıdırlar. Cilt kuruluğuna karşı önlem alınmalıdır. Derisi dökülebilir. Evde bakılıyorsa, 20 günde bir olacak bu olay için dikkatli olunmalıdır. Ve dışarıda oynarken dikkat edilmelidir, çünkü onları dikenlere, çalılara karşı koruyacak bir tüy yapısı yoktur. Soğuk havalarda giysi giydirilmelidir.
  • American Hairless Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 18 - 41 cm Yükseklik Dişide 18 - 41 cm Kilo Erkekde 2,5 - 7 Kg Kilo Dişide 2,5 - 7 Kg

American Hairless Terrier Irk Boyutu

American Hairless Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma