American Indian Dog

American Indian Dog

Orta boy bir ırktır. 'Kızılderili Köpeği' ve 'Amerikan Yerli Köpeği' olarak bilinir. Av köpeğidir ve çok iyi bir koruyucudur. Ortalama yaşamları 14- 20 senedir.

  • American Indian Dog Kökeni : Kökeni Amerika olan bu ırkın geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Kızılderililer bu ırkı avcılık, balıkçılık için kullanmışlardır. Kabilede geri kalan yerlileri korumak için eğitilmişlerdir. Kızak çekmede, taşımacılıkta kullanılmışlardır. Eti yenmiştir ve derisi kullanılmıştır. Günümüzde ise maalesef nesli tükenmekle karşı karşıyadır.
  • American Indian Dog Görünümü : Yüzü üçgen şeklinde, ince, uzundur. Burun uç kısma doğru sivrileşir. Kulakları diktir, gözler ayrık ve badem şeklindedir. Tüyleri iki kattır. İlk kat rüzgar ve suya dayanıklıdır. Tüyleri kötü kokmaz. Renk: çeşit çeşittir. Ayaklar perdelidir. Bu karda, buzda kolay yürümesini sağlar. Kuyruk havada değildir, bol tüylüdür.
  • American Indian Dog Karakteri : Çok zeki ve duygularını yoğun yaşayan, hisleri çok kuvvetli bir ırktır. Sahibine düşkündür. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşırlar. Herhangi birine karşı üstünlük kurma çabası içine girmezler. Eğitimi kolaydır. Çok hareketli değillerdir fakat özgürlüklerine düşkündürler. Serbestçe dolaşmaktan keyif alırlar.
  • American Indian Dog Yaşam Alanı : Apartman yaşamına uygun değildir. Çiftlik evleri uygun olacaktır.
  • American Indian Dog Bakımı : Yalnız kalmaktan hoşlanmayan bu ırk ilgi bekler. Egzersiz ihtiyaçlarını bahçede rahatlıkla giderebilirler. Özel bir tüy bakımına ihtiyaç duymazlar.
  • American Indian Dog Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 48 - 54 cm Yükseklik Dişide 46 - 51 cm Kilo Erkekde 14 - 21 Kg Kilo Dişide 11 - 18 Kg

American Indian Dog Irk Boyutu

American Indian Dog Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma