American Pitbull Terrier

American Pitbull Terrier

Büyük boy bir ırktır. Dövüş köpeği olarak bilinir ve önyargıyla kendisinden korkulur. Fakat sanılanın aksine doğru eğitim verilirse çok iyi huylu bir dost haline gelir. Çok iyi bir bekçi köpektir. Ortalama yaşamları 12- 13 senedir.

  • American Pitbull Terrier Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Bull ve Terrier ırklarının çaprazlanması sonucu elde edilmiştir. Bulldog' un, American PittBull Terrier' in atası olduğunu söyleyenler de vardır. Dövüş için yetiştirilmiştir. Fakat şu an dövüş için yetiştirilmesi ve kullanılması yasaklanmaya çalışılmaktadır. Polis ve asker köpeği, av köpeği, koruma, iş ve sürü köpeği olarak da çok başarılıdır.
  • American Pitbull Terrier Görünümü : Vücudu oldukça kaslıdır. Kafası dikdörtgen şeklindedir. Burnu neredeyse göz hizasından başlar ve köşeli biçimde biter. Alnı açık, ortaya doğru çukur oluşturur. Gözleri koyu renktir ve zeki bakışlıdır. Çenesi çok güçlüdür. Boynu kalın, göğsü derindir. Ayakları yere yakındır, atik ve hızlıdır. Kuyruk ve kulakları kesilir. Kısa, sert ve sık tüyleri vardır. Renk: çeşit çeşittir.
  • American Pitbull Terrier Karakteri : Özgüveni çok yüksek bir ırktır. Diğer hayvanlara karşı üstün olma çabası vardır. Bu da onları diğer hayvanlara karşı saldırgan yapabilir. Eğitim verilmesi şarttır. Eğitim sevgi, itaat yönünden verilirse genel kanıyı bozacak derecede uysal bir hayvan elde edilebilir. Ailesine düşkün, sadık bir köpektir. Ailesini korumak adına ölümüne savaşır. Çok dayanıklı ve azimlidirler. Çocuklarla arası oldukça iyidir. Olumsuz özellikleri inatçı ve söz dinlemez halleridir. Fakat eğitim ile hepsi çözülebilir. Bir American PittBull Terrier' iniz var ise başka köpek ve/ veya kedi bakmamalısınız. Onlara karşı sevgisiz olabilir.
  • American Pitbull Terrier Yaşam Alanı : Apartman hayatında yaşamaları uygundur fakat bahçeli bir ev tercih sebebidir. Soğuğa karşı dayanıksızdır.
  • American Pitbull Terrier Bakımı : Gerekli egzersiz ve oyun aktiviteleri yaptırılmalı, bunun için zaman harcanmalıdır. Dışarıda tasmasız dolaştırmak doğru değildir. Sık yıkanmasa daha iyi olur, tüy bakımı oldukça kolaydır. Gerekli zamanlarda fırçalamak yeterlidir.
  • American Pitbull Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 46 - 56 cm Yükseklik Dişide 46 - 56 cm Kilo Erkekde 14 - 35 Kg Kilo Dişide 14 - 35 Kg

American Pitbull Terrier Irk Boyutu

American Pitbull Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma