American Water Spaniel

American Water Spaniel

Orta boy bir ırktır. Bir av köpeğidir. Zorlu şartlarda avlanmak onun işidir. Çok iyi bir yüzücüdür. Birkaç avı alıp getirmekte ustadır. Aynı zamanda iyi bir bekçi köpektir. Ortalama yaşamları 12- 15 senedir.

  • American Water Spaniel Kökeni : Kökeni Amerika' dır. İrlanda Su Spanieli, İngiliz Su Spanieli ve Retriever (kıvırcık ve tüylü) ırklarının çaprazlanması ile oluşmuştur.
  • American Water Spaniel Görünümü : Adaleli bir vücuda sahiptir. Vücudu yüksekliğine oranla daha uzundur. Tüyleri iki kattır. Bu hava ve su şartlarına uyum sağlaması içindir. Kıvır kıvır veya su dalgası şeklinde tüyleri vardır. Renk: kahverengi, koyu kırmızı olabilir. Gözleri birbirinden ayrıdır; ela ve kahverengi olabilir. Kulakları büyük, uzun ve tüylüdür.
  • American Water Spaniel Karakteri : Enerjik, hareketli ve zeki bir ırktır. Kendine olan güveni duruşundan bellidir. Ailesine düşkündür; çocuklarla arası çok iyidir. Sevecen, oyuncu, aktif, eğitilebilir bir yapısı vardır. Yavruyken eğitim verilmeye başlanırsa daha başarılı sonuç elde edilir. Tek olumsuz özelliği havlamayı sevmesidir.
  • American Water Spaniel Yaşam Alanı : Apartman hayatı için uygun bir köpektir. Bir köpek kulübesinde yaşamak ona uygun değildir.
  • American Water Spaniel Bakımı : Aktif bir köpek olduğu için egzersizlerinin çok düzenli yaptırılması ve o enerjisinin atması sağlanmalıdır. 2-3 haftada bir taramak yeterlidir. Kulak bakımı çok önemlidir. Kulakları düzenli olarak temizlenmeli, taranmalı ve yemek yerken kulaklarına dikkat edilmelidir.
  • American Water Spaniel Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 38 - 46 cm Yükseklik Dişide 38 - 46 cm Kilo Erkekde 13 - 20 Kg Kilo Dişide 11 - 18 Kg

American Water Spaniel Irk Boyutu

American Water Spaniel Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma