Amerikan Cocker Spaniel

Amerikan Cocker Spaniel

Orta boy bir ırktır. İsminin anlamı -Cocker- Woodcock (çulluk ) kuşundan gelir. Ortalama yaşamları 12-15 senedir.

  • Amerikan Cocker Spaniel Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Bir av köpeğidir. Avcılar küçük hayvanların yakalanmasında bu ırkı kullanırlardı. Özellikle kuşların. 1800' lü yıllarda Kuzey Amerika' ya getirilmesi sağlanmıştır. English Cocker Spaniel ile aynıdır yalnız Amerikan Cocker Spaniel biraz daha ufaktır.
  • Amerikan Cocker Spaniel Görünümü : Tüyleri orta uzunlukta ve düzdür, kıvır kıvır olmamasına dikkat edilmelidir. En dikkat çeken fiziksel özellikleri; yandan salınmış saç görüntüsündeki kulaklarıdır. Uzun, sarkık ve tüylüdür. Yuvarlak bir kafaya, ince uzun bir yüze sahiplerdir. Yüz hatları keskindir. Ağız, uzun ve derindir. Karşıdan bakıldığında sanki alt dudak yokmuş gibi görünür. Yalnız üst dudaktan ibaret sanırsınız. Üst dudak alt dudağı kaplar. Burun rengi siyah ve kahverengi olabilir. Gözleri cin gibi bakar. Renk: kahverengi, beyazla karışık çeşitli renkler, siyah, krem. Sırt kısmı uzun değildir. Kuyrukları minik ve kıpır kıpırdır.
  • Amerikan Cocker Spaniel Karakteri : Dost canlısı, neşeli, aileye düşkün, akıllı köpeklerdir. Eğitilebilirdirler. Düzenli eğitim önemlidir. Eğer eğitilmezlerse laf dinlemezler. Hemen öğrenirler fakat çabuk bıkacakları için eğitimde rutin önemlidir. Evcilleştirmeye çok müsait bir yapıları olmadığı için sizi biraz zorlayabilirler. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler. İlgiyi çok severler, şımartılmaktan hoşlanırlar.
  • Amerikan Cocker Spaniel Yaşam Alanı : Bahçeli ev daha uygun olacaktır. Apartman hayatı için de uygundur.
  • Amerikan Cocker Spaniel Bakımı : Günlük bakım önemlidir. Düzenli fırçalanmaları, kulakları sık temizlenmelidir. Yılda birkaç kez profesyonel bakım gerekebilir. Düzenli yürüyüşler şarttır. Yüzmekten keyif alırlar.
  • Amerikan Cocker Spaniel Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 38 cm Yükseklik Dişide 36 - 37 cm Kilo Erkekde 10,5 - 13,5 Kg Kilo Dişide 10,5 - 13,5 Kg

Amerikan Cocker Spaniel Irk Boyutu

Amerikan Cocker Spaniel Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma