Australian Terrier

Australian Terrier

Oyuncak boy bir ırktır. Diğer adı 'Aussie' dir. Zıplamaktan keyif alırlar. Çok iyi bir bekçi ve iş köpeğidir. Ortalama ömürleri 15-17 senedir.

  • Australian Terrier Kökeni : Kökeni Avustralya' dır. Avustralya yerlileri tarafından yetiştirilmiş ilk köpek ırkıdır. İngiltere' den gelen kısa bacaklı köpekler bu ırkın çıkmasında rol oynamışlardır. İlk kez 1800' lü yıllarda bir ırk olarak tanınmıştır.
  • Australian Terrier Görünümü : Küçük görünümünün aksine güçlü bir yapıya sahiptir. Bacakları kısa ve vücudu yere yakındır. Gövdesinin uzunluğu yüksekliğine göre fazladır. Kulakları dik ve üçgendir. Boynu uzun ve tüylerle kaplıdır. Tüyleri iki kattır ve üstteki katman uzundur. Baş ve boyun tüyleri vücudunun geri kalanına göre uzundur. Renk: kahverengi, koyu kırmızı, ten- mavi olabilir.
  • Australian Terrier Karakteri : Çok cesurdur, enerjiktir. Özgüveni yüksektir, agresiftir. Sevgi dolu, dost canlısı, kıpır kıpır, yerinde duramayan bir köpek ırkıdır. Yalnızlığı sevmezler, yanında sürekli birileri olsun isterler, ailesine düşkündür. Olumsuz özellikleri fare gibi hayvanları kovalama içgüdüleri ve kazma alışkanlıklarıdır. Başına buyruk halleri vardır. Diğer hayvanlarla iyi geçinemezler.
  • Australian Terrier Yaşam Alanı : Apartman yaşamı için uygundur. Her tip iklime ayak uydururlar.
  • Australian Terrier Bakımı : Onlar için önemli olan nokta yalnız kalmamaktır. İlgi ve sevgi bekler ve isterler. Zamanınız var ise bu ırkı sahiplenmenizi tavsiye ederiz. Yeterli yürüyüş, egzersiz onların mutlu olması için yeterlidir. Kovalama iç güdüleri sebebiyle tasmasız dolaştırılmamalıdır. Tüy bakımı çok kolaydır. Yalnızca haftada bir fırçalama, ayda bir yıkama yeterlidir.
  • Australian Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 23 - 28 cm Yükseklik Dişide 23 - 28 cm Kilo Erkekde 4 - 6 Kg Kilo Dişide 4 - 6 Kg

Australian Terrier Irk Boyutu

Australian Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma