Bandogge Mastif

Bandogge Mastif

Dev boy bir ırktır. Çok iyi bir koruma köpeğidir. Amerika' nın belli bölgelerinde hala dövüş köpeği olarak kullanılmaktadır. Unvanları 'Sessiz Barışçı' dır. Ortalama ömürleri 10 senedir.

  • Bandogge Mastif Kökeni : Kökeni Amerika' dır. Amerikan PitBull Terrier ve Neapolitan Mastiff' in çaprazlanması sonucu oluşmuştur.
  • Bandogge Mastif Görünümü : Büyük ırk olan Bandogge Mastiflerin kısa ve sık tüyleri vardır. Renk: çeşitlidir. Kuyruğunun doğal hali ince, uzundur. Genelde kesilir. Kulakları da genelde kesilir. Gözleri küçük, koyu renktir. Yanakları alt çenesini kaplayacak derecede sarkıktır. İri bir burna sahiptir. Burun ve ağız çevresinde siyahlıklar vardır.
  • Bandogge Mastif Karakteri : Özgüveni yüksek, akıllı, uyumlu ve uysal bir köpek ırkıdır. Agresiflikleri üst seviyededir. Bu yüzden ilk defa köpek bakmak için uygun bir köpek ırkı değildir. Sahibine düşkündür, sahibinin sözünü dinler ve onu canı pahasına korur. Tehlike anında havlamazlar ve sürekli ağızlarından salya akıtırlar, bu onların olumsuz özellikleridir. Yalnızlıktan, ilgisizlikten hoşlanmazlar. Yavruyken hayvanlarla yaşamaya başlarlarsa onlarla iyi geçinirler, aksi halde onlarla anlaşamazlar. Çocuklarla arası çok iyidir. Çok iyi bir aile ferdidir. Yabancılar için tehlikelidir.
  • Bandogge Mastif Yaşam Alanı : Apartman hayatında yaşayabilir; tek bir şartla, eğer onlara yeterli egzersiz programı sunuyorsanız. Ev içinde dışarıda olduğu kadar hareketli değildir. Bahçeli bir ev daha uygun olacaktır.
  • Bandogge Mastif Bakımı : Bandogge Mastif' a ayıracak yeterli zamanınız yok ise sizin için iyi bir tercih olmayacaktır. Çünkü sizle vakit geçirmek, onun hayata tutunma amacıdır. Ara ara fırçalamak yeterlidir. Egzersiz programı çok yoğun olmalıdır.
  • Bandogge Mastif Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 63 - 73 cm Yükseklik Dişide Genellikle erkekden daha küçük Kilo Erkekde 45 - 63 Kg Kilo Dişide 38 Kg ve Üzeri

Bandogge Mastif Irk Boyutu

Bandogge Mastif Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma