Beagle

Beagle

Küçük bir ırktır. İngiliz av köpeği olarak literatürde yer alır. Mutlu bir köpektir ve mutluluktan sıklıkla kuyruk sağlar. Ortalama yaşamları 12-15 senedir.

  • Beagle Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. Çok iyi bir tavşan, bıldırcın ve sülün avcısı idi. Avcılar ceplerinde dolaştırırlardı. Halihazırda geyik ve tilki avlamak için yetiştirilir ve kullanılırlar. Narkotik için çok önemli bir köpek türüdür.
  • Beagle Görünümü : Küçük fakat sağlam görünümlüdürler. Yuvarlak kafası, küçük ve üçgen bir yüzü vardır. Kare ağızları, yuvarlak ve düşük kulakları, düz ve dik kuyrukları ve yuvarlak ayakları vardır. Tüyleri kısa, düz ve genelde üç renklidir. Renk: Beyaz, siyah ve kahverengi; beyaz, sarı, turuncu ve kırmızı ile harmanlanmış olabilir.
  • Beagle Karakteri : Yaşam sevinciyle dolu, enerjik, arkadaş canlısı ve çok hareketlidirler. Çok iyi bir aile köpeğidirler. Özgür ruhludur. İz sürmekte çok yeteneklidir. Çocuklarla iyi geçinirler fakat diğer hayvanlarla aynı çatı altında barınacaklarsa yavruyken eğitime başlanmalıdır. İnatçıdırlar. Çok oyuncudurlar. Koku alma duyuları fazla gelişmiştir. Gözlemcidirler, bu özellikleri av geçmişinden kaynaklıdır.
  • Beagle Yaşam Alanı : Soğuktan hoşlanmazlar. Apartman hayatı zordur, bahçeli ev uygun olacaktır.
  • Beagle Bakımı : Tüy bakımları kolaydır, orta derece tüy dökerler. Haftada bir taranmalıdır. Kulak temizliği önemlidir. Hiperaktif yapıları nedeniyle durdurak bilmezler. Sürekli bir aktivite içine sokmanız gerekir. Hızlı tempo yürüyüşler uygun olacaktır. Tasmasız dolaştırılmamalıdır. Olumsuz özelliği yüksek ses ile ulumalarıdır.
  • Beagle Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 36 - 41 cm Yükseklik Dişide 33 - 38 cm Kilo Erkekde 10 - 11 Kg Kilo Dişide 9 - 10 Kg

Beagle Irk Boyutu

Beagle Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma