Belgian Shepherd

Belgian Shepherd

Büyük boy bir ırktır. Koruma içgüdüsü yüksek bir köpektir, bekçilikte çok başarılıdır. Çok iyi bir polis köpeği, arama- kurtarma köpeği, narkotik köpeği olur. Ortalama yaşamları 12- 15 senedir.

  • Belgian Shepherd Kökeni : Kökeni Belçika' dır. Belçika' nın ' Chien de Berger Belge' adlı dört çoban köpek grubunun en ünlüsüdür. Diğer köpek ırklarından farkı tüy yapısı ve rengidir. Adını Belçika şehri 'Groenendael' den almıştır.
  • Belgian Shepherd Görünümü : Asil bir görünüme sahiptir. Adaleli bir kare vücut yapısı vardır. Güçlüdür. Tüyleri çok sık, orta uzunluktadır. Yüzü dışında her yeri tüylerle kaplıdır; tüyleri karın, boyun, bacak ve kuyrukta daha uzundur. Renk: Siyah. Kulakları üçgen yapıda ve diktir; burun uzun ve siyah renktir. Badem şeklinde küçük gözleri vardır.
  • Belgian Shepherd Karakteri : Zeki, atik, ciddiyeti seven bir köpektir. Yavruyken sosyalleştirilmeli ve eğitimine başlanmalıdır. Eğitime çok sıkı ve kararlılıkla devam edilirse çok iyi sonuçlar alınır. Eğitim sonrası uysal, sahibinin sözünü dinleyen, itaatkat bir köpek oluşacaktır. Çocuklarla erken eğitim şartı ile iyi anlaşır. Diğer hayvanlar ve yabancılara karşı agresiftir.
  • Belgian Shepherd Yaşam Alanı : Apartman hayatına uyum sağlayabilir, bahçeli bir ev onun için daha iyi olur.
  • Belgian Shepherd Bakımı : Çok aktif olduğu için yeterli egzersiz programı uygulanmalı, serbestçe koşmasına izin verilmelidir. Yıl boyunca - senede iki kere daha yoğun- tüy döker. Tüy bakımı özenle yapılmalıdır.
  • Belgian Shepherd Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 61 - 66 cm Yükseklik Dişide 56 - 61 cm Kilo Erkekde 29 - 34 Kg Kilo Dişide 27 - 32 Kg

Belgian Shepherd Irk Boyutu

Belgian Shepherd Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma