Bichon Frise

Bichon Frise

Küçük boy bir ırktır. Diğer bir adı Bichon a Poil Frise' dır. Kıvırcık köpek anlamına gelir. Ailesinin mutluluk kaynağı bir köpek olmaya adaydır. Ortalama yaşamları 10-15 senedir.

  • Bichon Frise Kökeni : Kökeni Kanarya Adaları' dır. Barbet ve Poodle' n birleşmesiyle oluşmuştur. 1300' lü yıllarda Kanarya Adası' ndan Fransa' ya götürülmüş ve ünü bir anda her yeri sarmıştır. 1980' lerde kucak köpeği olarak ünlenmişlerdir. Eskiden hokkabazlara eşlik için ve sokak gösterilerinde kullanılmışlardır.
  • Bichon Frise Görünümü : Tüyleri yumuşacık, ipeksidir. Kısa sırtı ortaya doğru eğimlidir. Kuyruğu bol tüylüdür, Kuyruğu, mutlu olmayı sevdiği için genelde havadadır. Ayakları kürklüdür. Bu ayaklarına kısa ve kalın bir görüntü verir. Yüzü miniktir. Gözleri ve burun koyu renktir. Kulakları dik değildir. Renk: Beyaz.
  • Bichon Frise Karakteri : Çok sevgi doludurlar. Hareketli enerjik yapıları ile gönülleri mest eden küçük bir ırktır. Mutlu olabilen, ilgi bekleyen bir köpek türüdür. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Çok iyi eğitilebilirler. Havlamayı severler. Aileye mutluluk kaynağıdır; mutlulukla oyun oynamayı, zıplamayı, küçük oyunlar yapmayı severler.
  • Bichon Frise Yaşam Alanı : Apartman hayatına uygundur.
  • Bichon Frise Bakımı : Tüy dökmezler. Tüylerini günbegün taramak gerekir. Gezi yapmayı, oyun oynamayı severler. Mutlu olmak için küçük şeyler onlar için yeterlidir, yeter ki ilgisini belli eden bir aileye üye olsun. Isırma eğilimleri vardır. Dikkatli olunmalıdır.
  • Bichon Frise Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 23 - 30 cm Yükseklik Dişide 23 - 28 cm Kilo Erkekde 3 - 5 Kg Kilo Dişide 3 - 5 Kg

Bichon Frise Irk Boyutu

Bichon Frise Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma