Bloodhound

Bloodhound

Büyük boy bir ırktır. Popüler bir iz sürme köpeğidir. Hatta bulduğu izler mahkemelerde delil olarak kabul edilir. Ortalama yaşamları 10- 12 senedir.

  • Bloodhound Kökeni : Kökeni Belçika' dır. 1000 yıllık bir geçmişinin olduğu kabul edilmektedir. Birçok ırkın atasıdır. ( İsveç Jura Tazısı, Amerikan Coonhound, Brezilya Fila Brasileiro, Bavyera Dağ Tazısı vs.)
  • Bloodhound Görünümü : En dikkat çeken fiziksel özelliği buruşuk derisidir. Buruşuk derisinden dolayı hantal, üzgün bir görüntüye sahip olsa da güçlü bir köpektir. Boynu, sırtı, omuzları kaslı ve güçlüdür. Ön bacakları güçlü, yere sağlam basan haldedir. Kuyruk yukarıda taşınır. Gözleri buruşuk derisinden dolayı içeri göçmüş gibi durur ve göz altı torbaları aşağı sarkıktır. Alın kısmı kırış kırıştır, bu ona çok yaşlı bir köpekmiş görüntüsü verir. Burnu geniş ve büyüktür. Tüyler kısa, sıkı ve serttir. Renk: siyah- ten rengi, koyu kırmızı- ten rengi veya koyu kırmızı- kahverengi olabilir.
  • Bloodhound Karakteri : Sevecen, sakin, sabırlı bir aile köpeğidir. Çocuklarla arası çok çok iyidir. Çocukların kendi üzerine çıkıp tepinmelerine bile izin verebilir. Büyük çoğunlukla her şeyi hoş karşılar, canı yanmadığı sürece. Görüntüsünün aksine enerjik ve özgür ruhludur. Eğitim çok önemlidir. Sabırla, kararlılıkla, bir düzen içinde eğitime devam edilmelidir. Çünkü inatçıdırlar. Eğitim ile itaat dersleri verilebilir. Fakat itaat derslerinden çok başarı beklenmemelidir. Bazıları çekingendir, yavruyken sosyalleştirilmeleri gerekir. Olumsuz bir özelliği ulumaya meyilli olmaları ve kötü kokmalarıdır. Koku duyuları çok gelişmiştir. Her şeyi koklamak isterler.
  • Bloodhound Yaşam Alanı : Apartman hayatına da uyum sağlayabilir fakat bahçeli bir ev daha iyi olacaktır.
  • Bloodhound Bakımı : Koku sevdası başlarına bela olabilir. Kaybolabilirler, dikkatli olunmalıdır. Egzersiz ihtiyaçları yüksektir, koşmayı severler. Tüy bakımı için haftada bir taramak yeterlidir.
  • Bloodhound Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 63 - 69 cm Yükseklik Dişide 58 - 63 cm Kilo Erkekde 41 - 50 Kg Kilo Dişide 36 - 45 Kg

Bloodhound Irk Boyutu

Bloodhound Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma