Boston Terrier

Boston Terrier

Küçük boy bir ırktır. Diğer adı ' Boston Bull' dur. Dövüş köpeği olması amaçlı üretilmiş ve çok güçlü bir ırk ortaya çıkmıştır. Şu anki hali daha uysaldır. Ortalama yaşamları 15- 17 senedir.

  • Boston Terrier Kökeni : Kökeni Amerika' dır. İngiliz Bulldog ve Beyaz İngiliz Terrier' in (nesli tükenmiştir) çaprazlanması sonucu meydana gelmiştir. 1800' lü yıllarda Boston' da bu melezlenme sonucunda Hooper' s Judge (13,5 kg.) isimli köpek meydana geldi. Hooper' s Judge kilosu daha az olan bir dişi ile çiftleştirildi. Olan yavrular French Bulldog ile çiftleştirildi ve şu anki Boston Terrier meydana geldi.
  • Boston Terrier Görünümü : Kısa ve kalın yapılıdır, kaslı bir vücut yapısı vardır. Yassı bir yüze, minik bir burna, yuvarlak gözlere sahiptir. Kulaklar dik ve üçgendir. Boynu kalın ve vücuduna oranla uzundur, göğsü geniştir. Ön bacakları düz ve sağlam duruşludur, arka bacaklar kalçadan yere eğimli gider. Tüyler kısa, sert ve sıktır. Renk: siyah, beyaz, kahverengi ve bu renklerin kombinasyonu olabilir.
  • Boston Terrier Karakteri : Zeki, nazik, enerjik, eğlenmeyi seven bir köpektir. Ses tonu onun için çok önemlidir. Bazen inatları tutsa da eğitimleri kolay geçer. Belki tuvalet eğitiminde sıkıntı çıkarabilirler. Çocuklarla iyi geçinirler. Oyun oynamaktan büyük keyif alırlar. Yabancılara karşı ılımlıdırlar, diğer hayvanlarla eğer köpek değillerse iyi geçinirler.
  • Boston Terrier Yaşam Alanı : Apartman hayatı için uygun bir köpektir.
  • Boston Terrier Bakımı : Egzersize orta düzeyde ihtiyaç duyarlar. Uzun yürüyüş, koşu istemezler. Sıkıldıklarında rahatlıkla kucakta taşınabilirler. Haftada bir tarama yeterlidir.
  • Boston Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 38 - 43 cm Yükseklik Dişide 38 - 43 cm Kilo Erkekde 4,5 - 11,3 Kg Kilo Dişide 4,5 - 11,3 Kg

Boston Terrier Irk Boyutu

Boston Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma