Bullmastiff

Bullmastiff

Büyük boy bir ırktır. Çok güçlü bir bekçi ve koruma köpeğidir. Ortalama yaşamları 10-11 senedir.

  • Bullmastiff Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. 1800' lü yıllarda Mastif ve Bulldog eşleşerek meydana gelmiştir. Çiftliklerde, tarlalarda, büyük arazilerde yabancılara karşı dikkatli olmak amaçlı yetiştirilmişlerdir. Onları yakaladıklarında ısırmamaları üzerine eğitim almışlardı.
  • Bullmastiff Görünümü : Adaleli ve güçlü bir köpektir. Vücuduyla orantılı kare bir yüzü, yassı siyah bir burnu ve kısık bakan gözleri vardır. Kulaklar üçgen şeklinde ve düşüktür. Sırtı yere paraleldir, ön bacakları düzdür. Kuyruğu uca doğru incelir ve uzundur. Yüz rengi genel olarak siyahtır. Tüyleri sık ve serttir. Renk: kahverengi, sarı, koyu kırmızı olabilir.
  • Bullmastiff Karakteri : Eğer bu ırka saldırgan davranmıyorsanız, onu sinirlendirecek bir hareket yapmıyorsanız gayet uyumlu, uysal bir köpektir. Yabancılara karşı çok temkinlidir, onları anında saf dışı bırakabilir. Çocuklara karşı ılımlıdır. Sahibini güçlü görmek ve bilmek ister. Sahibi disiplinli olmalı ve Bullmastiff' e ilgi ve sevgi göstermelidir. Yavruyken eğitilmeye ve sosyalleştirilmeye başlaması olmazsa olmazdır. Tasmayla yürümek, itaat gibi eğitimler verilmelidir. Horlamak ve salya akıtmak Bullmastiff' te görülebilecek durumlardır.
  • Bullmastiff Yaşam Alanı : Apartman hayatına uyum sağlayabilir. Sıcak havalara karşı hassastır.
  • Bullmastiff Bakımı : Obeziteye karşı eğilimleri vardır, beslenmelerine dikkat edilmelidir. Düzenli egzersiz yaptırılmalıdır. Rutin tarama yeterlidir.
  • Bullmastiff Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 63 - 69 cm Yükseklik Dişide 61 - 66 cm Kilo Erkekde 50 - 60 Kg Kilo Dişide 45 - 54 Kg

Bullmastiff Irk Boyutu

Bullmastiff Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma