Cane Corso Italiano

Cane Corso Italiano

Güçlü ve kaslı, atik, dayanıklı bir köpek türüdür. Ailesine bağlı ve sadık olan bu köpek ırkı için mutlak otorite şarttır. Çocuklarla arası oldukça iyidir fakat oyuncu bir köpek cinsi değildir. Başka köpeklerle geçinemezler. Ortalama ömürleri 10-11 yıldır.

  • Cane Corso Italiano Kökeni : Cane Corso' nın resmi yeri İtalya' dır. Avlanmak ve savaşta yardımcı olarak kullanılmışlardır. Bekçi ve av köpeği olarak yetiştirilmişlerdir.
  • Cane Corso Italiano Görünümü : Büyük bir ırktır. Renkleri; siyah, kahverengi, ten rengi, kızıl kahve, mavi gri. Yüzü kare şeklindedir, yassıdır. Burnu ağzı ile düz bir şekilde uzanmaktadır ve enine doğrudur. Yanakları sarkıktır. Üst dudağı belirgindir, alt dudağı daha az görünür. Alnı göz çukurlarından bir hayli öndedir. Kaslı ve güçlü bir vücuda sahiptir. Derisi oldukça kalındır. Tüyler kısa ve sıktır. Kulakları V biçimindedir.
  • Cane Corso Italiano Karakteri : Öğrenmeye istekli, yetenekli, eğitilebilirler. Hareketli, atik ve korumacıdırlar. Çocuklarla çok iyi geçinirler. Ailesine karşı çok sadıktır fakat aile bireylerini tek tek çok iyi tanımalıdır. Aksi halde huzursuzluk yaratabilir. Diğer hayvanlara ve yabancılara karşı mesafelidirler. Çok iyi bir bekçi köpektir. Yavruyken eğitilmeli ve sahibine itaat etmeleri gerektiği öğretilmelidir. Çok enerjik değillerdir.
  • Cane Corso Italiano Yaşam Alanı : Apartmanda yaşayabilirler fakat egzersizleri aksatılmamalıdır. Bahçeli bir ev daha uygun olacaktır.
  • Cane Corso Italiano Bakımı : Düzenli egzersiz yaptırılmalıdır. Haftada bir fırçalama yeterlidir. Beslenmesine dikkat edilmelidir. Sık ve az beslenmelidir. Tüy dökümü azdır. İtaat etmesi öğretildiği takdirde çok sadık bir köpek olacağından eğitim sırasında sakin davranılmalıdır.
  • Cane Corso Italiano Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekte 64-68 cm Yükseklik Dişide 60-64 cm Kilo Erkekte 45-50 Kg Kilo Dişide 40-45 Kg Sıkça Sorulan Sorular: Cane Corso Italiano Beslemek Yasaklandı mı? Cane Corso Italiano Boyutları Ne Kadar? Cane Corso Italiano Fiyatı Ne Kadar?

Cane Corso Italiano Irk Boyutu

Cane Corso Italiano Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma