Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel küçük boy ırklardandır. Adını Kral Charles' dan almıştır. Diğer bir adı da English Toy Spaniel' dir. İngiltere kraliyetinde büyümüş, yetişmiş bir köpektir. Ortalama yaşamları 10-15 yıldır.

  • Cavalier King Charles Spaniel Kökeni : King Charles Spaniel' in bir alt cinsidir. Spaniel ile Pug ve Japon Chin' in çaprazlanması ile oluşmuştur. İngiltere Kralı Charles' ın göz bebeği idi. Öyle ki bu cinsle ilgilenmekten resmi işlerini yapamaz duruma gelmiş ve eleştiri oklarının hedefi olmuştur.
  • Cavalier King Charles Spaniel Görünümü : Uzun ve yumuşak görünümlü tüyleri vardır, dalgalıdır. Renkler: üç renk, siyah/ten ve/veya beyaz üzeri kestane renkleridir. Bazı fiziksel özellikleri şunlardır: küçük bir yüze, konik bir burna, yuvarlak gözlere, düşük ve uzun kulaklara, sahiptir. Kulak tüyleri çok yoğundur. Kuyruk uzun ve tüylüdür. Koku ve görme duyuları oldukça gelişmiştir.
  • Cavalier King Charles Spaniel Karakteri : Sempatik, uysal, mutlu, sevecen, dost canlısı bir köpektir. Biraz yaşı büyük çocuklarla arası mükemmeldir. Çok iyi bir aile köpeği olmaya adaylardır, çok iyi birer oyuncudurlar. Diğer hayvanlarla oldukça iyi geçinir. Eğitilebilirlik düzeyleri iyidir. Çok nadir inatçıdırlar, bu da sahiplerinin paylaşamamalarından ileri gelir.
  • Cavalier King Charles Spaniel Yaşam Alanı : Apartman dairesinde çok rahat yaşar.
  • Cavalier King Charles Spaniel Bakımı : Orta düzeyde tüy dökerler, haftada bir fırçalanmalı, gerektiğinde banyo yaptırılmalıdırlar. Sıcak havadan olumsuz etkilenebilirler. Günlük rutin yürüyüşler egzersiz ihtiyaçlarını karşılamada yeterli gelecektir. Tasmasız dolaştırılmamalarında fayda vardır.
  • Cavalier King Charles Spaniel Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 30 - 33 cm Yükseklik Dişide 30 - 33 cm Kilo Erkekde 5 - 8 Kg Kilo Dişide 5 - 8 Kg

Cavalier King Charles Spaniel Irk Boyutu

Cavalier King Charles Spaniel Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma