Chow chow ( Çin Aslanı )

Chow chow ( Çin Aslanı )

Chow Chow' un sevimli görünümünün altında inatçı ve baskın kişiliği yatmaktadır. Dikkat çeken en belirgin fiziksel özelliği siyah dili ve düz arka bacaklarıdır. Yavruyken eğitilir ve sosyalleştirilirse çocuklar ve diğer hayvanlarla ilişkisi olumludur. İyi bir koruyucudur. Ortalama ömürleri 13-16 senedir.

  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Kökeni : Yüzyıllardır Çin köpeği olarak bilinen bu ırk, çok çeşitli amaçlarla kullanılmıştır: avlanmak, araba ve kızak çekmek, tekne bekçiliği yapmak vb. Kürkü kullanılan, eti yenilen Chow Chow, 1800' lerde İngiltere' ye getirilmiş ve Kraliçe Victoria' nın gözdeleri arasına girmiştir. Doğal olarak popülerliğinin artması uzun sürmemiştir. Maalesef Çin' in birkaç bölgesinde halihazırda eti tüketilmektedir.
  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Görünümü : Chow Chow orta büyüklüktedir. Dilleri siyahtır. Arka bacakları dümdüzdür. En yaygın rengi kızıldır. Krem ve siyah da tercih edilen renklerdendir. Kulakları miniktir. Kafasındaki yele ona aslan görünümü kazandırmıştır. Yüzü düzdür, burnu burun ucuna doğru daralır fakat sivri değildir. Kuyruk sırtın üzerinde ve çok sık tüylüdür.
  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Karakteri : Baskın bir karaktere sahip olan Chow Chowlar aksi ve inatçıdırlar. Koruyucu özellikleri çok gelişmiştir. Özgürlüğüne düşkün, sadık fakat mesafelidirler. İtaatkar değildir. Bundan dolayı sahibinin baskın olabilmesi için bu ırka karşı sabırlı olması gerekir. Tasmayı kullanmayı reddedebilirler. Çocuklarla iyi geçinirler. Yavrulukta asosyal olmaları engellenmelidir. Disiplinli bir eğitim şarttır.
  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Yaşam Alanı : İyi bir eğitim ve düzenli bir egzersiz ile apartman hayatına adapte olabilirler. Bahçeli bir evde daha mutlu olabilirler.
  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Bakımı : Özellikle tüyleri için rutin bakıma ihtiyaç duyarlar. Haftada birden fazla fırçalanmalıdırlar. Dönemsel olarak çok tüy dökerler. Kuru şampuan kullanılabilir. Sahibinin baskınlığı Chow Chowları dizginleyecektir. Bu ırka karşı sakin olunmalıdır.
  • Chow chow ( Çin Aslanı ) Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 46 - 56 cm Yükseklik Dişide 46 - 56 cm Kilo Erkekde 20 - 32 Kg Kilo Dişide 20 - 32 Kg

Chow chow ( Çin Aslanı ) Irk Boyutu

Chow chow ( Çin Aslanı ) Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma