English Cocker Spaniel

English Cocker Spaniel

Orta boy bir ırktır. 'Cocker' ismi Woodcock çulluk kuşundan gelmektedir. Ortalama yaşamları 12-15 senedir.

  • English Cocker Spaniel Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. İngiliz Spaniel' in yedi çeşit ırkı vardır: Cocker, Clumber, Welsh Springer, Sussex, İrlanda Su Spanieli, İngiliz Springer, Field. İngiltere' ye yıllar önce getirilen Spaniellerden üretilmişlerdir. Av kökenlidir.
  • English Cocker Spaniel Görünümü : En belirgin fiziksel özelliği uzun tüylü kulakları ve uzun burnudur. Gövdesi, göğsü, karın kısmı bacakları orta uzunluktaki tüylerle kaplıdır. Renk: Siyah, gri, kahverengi, kırmızı. Kuyruk genel olarak kesik tercih edilmektedir. English Cocker Spaniel iki türdür: Saha ve Show. Saha tipli olan show' a göre daha kısa tüylüdür.
  • English Cocker Spaniel Karakteri : Arkadaş canlısı, enerjik, oyuncu bir köpektir. Ailesi için bir mutluluk kaynağıdır. Oldukça zekidir, sevgi doludur. Eğitimleri zordur. Eğitim sıkı değil, düzenli olmalıdır. Çok kolay öğrenirler. Sahibi otorite sahibi olmalıdır. Zekasıyla başa çıkmak gerekir. Evdeki tek bir kişiye diğer üyelerden daha bağlıdırlar. Çocuklarla iyi geçinirler. Havlamayı severler. Sosyal bir köpektir, bazen yabancılara karşı temkinlidir. Ailesine çok düşkündür.
  • English Cocker Spaniel Yaşam Alanı : Apartmanda yaşayabilirler fakat yeterli egzersiz yaptırılmalıdır. Bahçeli bir ev daha uygundur.
  • English Cocker Spaniel Bakımı : Yürüyüşleri ve koşuları çok sever. Yüzmekten keyif alırlar. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar, bu yüzden ilgilenemeyecek bir durumunuz var ise tercih sebebi olmamalıdır. Tüyleri çok düzenli taranmalıdır. Yılda en az iki kere profesyonel bakıma ihtiyaç olabilir.
  • English Cocker Spaniel Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 38 - 43 cm Yükseklik Dişide 36 - 41 cm Kilo Erkekde 13 - 16 Kg Kilo Dişide 12 - 15 Kg

English Cocker Spaniel Irk Boyutu

English Cocker Spaniel Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma