English Pointer

English Pointer

Büyük boy bir ırktır. Çok iyi bir av köpeğidir. Adını avı bulduğu andaki vücut dilinden alır. Avını bulan Pointer mumya gibi olduğu yerde kalır. Ortalama yaşamları 13- 15 senedir.

  • English Pointer Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. Tarihi iki yüzyıl önceye dayanır. Setter, Bulldog, Bloodhound, Tazı, Newfoundland çaprazlamalarıyla elde edilmiştir. Özellikle kuş avlarında çok başarılı olmuşlardır. Koku almadaki üstün başarısı onun ününe ün katmıştır.
  • English Pointer Görünümü : Kaslı bir vücuda sahip olan Pointer' ın boynu uzundur. Bu ona asil bir görüntü verir. Yüzü ince ve uzundur. Burnu yukarıda, alnı belirgindir. Göz rengi kahverengi veya eladır. Kulaklar düşüktür. Kuyruk ince ve uzundur. Tüyler kısadır. Genelde beyazdır veya beyaz renk vücudunun çok büyük bir oranını kaplar. Renk: beyaz- sarı, beyaz- siyah, beyaz- kahverengi olabilir.
  • English Pointer Karakteri : Asil görünümlü Pointerlar sahibine çok düşkündür ve sadıktır. Enerjiktir, yorulmak nedir bilmezler. Çocuklarla çok iyi anlaşır. Çok sıkı bir egzersiz programı olmalı, sürekli koşmalı, sürekli bir şeylerle meşgul olmalıdır. Aksi halde huysuzlaşırlar.
  • English Pointer Yaşam Alanı : Apartman hayatı için uygun değildir. Bahçeli bir ev uygun olacaktır.
  • English Pointer Bakımı : Tüy bakımı oldukça kolaydır. Haftada bir taramak yeterlidir. Banyo ancak gerektiğinde yapılmalıdır. Tüyleri parlatmak için bir bez yardımıyla silmek yeterlidir.
  • English Pointer Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 55 - 62 cm Yükseklik Dişide 54 - 60 cm Kilo Erkekde 20 - 30 Kg Kilo Dişide 20 - 30 Kg

English Pointer Irk Boyutu

English Pointer Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma