French Bulldog

French Bulldog

Küçük bir ırktır. Yüzleri kızgın gibi görünse de aslında mutlu köpeklerdir. Ortalama yaşamları 10-12 yıldır.

  • French Bulldog Kökeni : İngiliz Bulldog türünden türemişlerdir. 1860 yıllarında Fransa' ya getirilerek Fransız Terrier' i ile eşleştirildiler. Böylece bu ırk hayata tutunmuş oldu. Fransa' da asil tabakada ün kazanmışlardır. Köpek gösterileriyle ününe ün katmıştır.
  • French Bulldog Görünümü : En belirgin özellikleri sivri yarasa tipli ve dik kulaklarıdır. Küçük ve/veya orta yapılı kaslı ve sağlam bir köpek görünümündedirler. Sıkı bir vücutları vardır. Kare ve düz kafaları mevcuttur, Sarkık yanakları ve basık burunları vardır. Bacakları ve kuyrukları kısadır. Düz ve kısa tüyleri vardır. Renkleri: beyaz, sarı renkli veya bu renklerin karmasıdır. Omuz ve başlarında kırışıklıklar mevcuttur. Omuz kısmı kuyruk kısmına oranla daha geniştir. Derisi yumuşaktır. Kuyruk düz veya kıvrıktır.
  • French Bulldog Karakteri : Duygusal, yalnızlığı sevmeyen bu köpekler sahiplerine düşkündür. Diğer hayvanları severler, çocuklarla iyi anlaşırlar. Uyumlu ve meraklıdırlar. İnatçı yapıları bazen eğitimi zorlaştırabilir. Cesur, sadık ve vefalıdır. Oyuncudurlar. İyi bir bekçidirler. Çok iyi fare avlarlar. Rahatsız edilirlerse savunmaya geçmek için vakit kaybetmezler.
  • French Bulldog Yaşam Alanı : Apartmanda yaşayabilirler fakat sıcak havalara karşı oldukça hassastırlar.
  • French Bulldog Bakımı : Sıcak havalarda dikkat edilmelidir keza hoşlanmazlar ve kalp krizi geçirme olasılıkları artar. Serin havalarda mutludurlar. Horlama ve salya akıtmaları olumsuz özellikleridir. Eğitim vermek çok önemlidir, eğitimde ses tonu önemlidir. Tüy dökme dönemlerinde kauçuk fırça ile düzenli taranmalıdır. Tüy bakımı sizi çok yormaz. Kuyruk ve yüz bakımı özenli olmalıdır. Yüzemezler, dikkat edilmelidir. Uzun mesafeli yürüyüşler uygun değildir. Çok egzersiz bu ırk için gereksizdir.
  • French Bulldog Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 30 cm Yükseklik Dişide 30 cm Kilo Erkekde 9 - 13 Kg Kilo Dişide 9 - 13 Kg

French Bulldog Irk Boyutu

French Bulldog Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma