İngiliz Bulldog

İngiliz Bulldog

Orta boy ırktır. En dikkat çeken fiziksel özelliği paytak yürüyüşün sebebi bacaklarıdır. Ortalama yaşamları 8-12 senedir.

  • İngiliz Bulldog Kökeni : Kökeni İngiltere' dir. Bulldog boğa dövüşleri olarak bilinen spor için 1500' lü yıllarda üretilmiştir. 1830' larda boğa dövüşleri yasaklanana kadar ününü korumuş fakat sonrasında ününü kaybetmiştir. Kendini Bulldog' a adayan kişiler sayesinde tekrar eski ününe kavuşmuştur. Artık geçmişinden çok farklı yapı ve karaktere sahiplerdir.
  • İngiliz Bulldog Görünümü : Orta büyüklükte, tıknaz görünüşlü, ayakları yere çok sağlam basan bir köpek türüdür. Büyük bir kafaya sahiptir. Saçlarından yanaklarına değin inen kırışık deriye sahiplerdir. Burnu karşıdan bakınca içine kaçmış gibi görünür. Kısa ve yayvandır. Alt çene dışarı çıkıktır. Büyük görünümlü dar ağzı vardır. Ağzının büyük görünmesi sarkık yanaklarından kaynaklanır. Gözleri birbirinden ayrıdır, sanki kaşlarını çatıyormuş gibi bir yüz ifadesi vardır. Küçük kulakları yarı sarkıktır. Bacakları kısadır, yandan yere sağlam iner. Ona güçlü vücut görünümü verir. Kuyruğu kısadır. Renk: Kahverengi üzerine beyaz, krem, sütlü kahve gibi karma renklerdir.
  • İngiliz Bulldog Karakteri : Sert görünüşlüdür fakat oldukça nazik ve sevgi dolu bir köpek cinsidir. Güvenilirdir. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Yabancılara karşı temkinlidir. Basit yapılı bir köpektir. Ne istediğini ve ne yapmak istemediğini çok net anlayabilirsiniz. Akıllıdır. Sahibine bağlıdır. Oyuncudur. Çok gürültücüdürler. Horlama, salya olumsuz özellikleridir.
  • İngiliz Bulldog Yaşam Alanı : Apartman hayatı için çok uygundur. Sıcak havalardan korunmalıdır.
  • İngiliz Bulldog Bakımı : Eğitim çok kolaydır. Tüy ortalama düzeyde dökerler. Her hafta düzenli fırçalanması gerekir. Yüz ve kuyruğu için özel bakım gerekebilir. Nemli bez ile kırışık bölgeler iyice temizlenmelidir. İlgi beklerler, gösterilmez ise etrafa zarar verebilirler. Uzun yürüyüşler ona göre değildir.
  • İngiliz Bulldog Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 31 - 40 cm Yükseklik Dişide 31 - 40 cm Kilo Erkekde 24 - 25 Kg Kilo Dişide 22 - 23 Kg

İngiliz Bulldog Irk Boyutu

İngiliz Bulldog Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma