Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier

Küçük boy ırktır. Çok korkusuz ve cesur olan bu ırk iyi sosyalleştirilir ve eğitiminde sabır gösterilirse, iyi bir aile köpeği olabilir. Ortalama yaşamları 15-18 senedir.

  • Jack Russell Terrier Kökeni : Bir av köpeğidir. Adını tilki avcılığı yapan İngiliz Reverend John Russell' dan almıştır. John Russell, bu ırkı çok hızlı koşmaları ve tilkileri avlayabilmeleri için üretmiştir. Başarılı olmuş ve bu ırkın ünlenmesini sağlamıştır.
  • Jack Russell Terrier Görünümü : Sağlam duruşlu küçük bir ırktır. Vücudu dardır, sırtı düzdür. Burna doğru sivrileşen üçgen yüzü vardır. Alnı geniştir. Gözler koyu renk ve dikkat çekicidir. Üçgen kulakları eğiktir. Ön bacakları düzdür ve patileri yuvarlaktır. Renk: Tüylerinin büyük bir kısmı beyazdır. Beyaz-sarı, beyaz- ten rengi, beyaz-limon rengi, beyaz- koyu kızıl, beyaz- kahverengi ve çeşitli renkler olabilirler. Kısa ve uzun tüylü olanları mevcuttur. Kuyruk sırttadır ve diktir.
  • Jack Russell Terrier Karakteri : Çok enerjik, cesur, özgüveni yüksek bir köpektir. Eğitilebilir fakat sabırla devam etmek gerekir. Yavruyken sosyal ortamlara sokulmalıdır. Tehlike hissettiği anda kendini savunmak için saldırıya geçebilir. Çocuklarla araları iyidir fakat dikkatli olmakta fayda vardır. Oyuncudur. Diğer köpeklerle arası iyi değildir. Zekidir, sahiplerine çok düşkündür.
  • Jack Russell Terrier Yaşam Alanı : Bahçeli ev uygundur, apartman hayatı onların enerjilerini karşılamayabilir. Çok yoğun egzersizlerle ancak başa çıkılabilir apartmanda.
  • Jack Russell Terrier Bakımı : Yoğun bir egzersiz gereklidir, enerjisini atması için çeşitli oyunlar oynatılmalıdır. Enerjisini atması gerektiğini size havlayarak, bir yerleri eşeleyerek belli eder. İlgiye çok düşkündürler, hatta ilgisiz kaldıklarında etraflarına zarar verme eğilimleri vardır. Küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Tasma ile dolaştırmakta fayda vardır. Av iç güdüleri ile koşma kovalama isteği duyarlar, dikkat isteyen bir köpektir. Tüy bakımı çok kolaydır.
  • Jack Russell Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 25 - 38 cm Yükseklik Dişide 23 - 36 cm Kilo Erkekde 7 - 8 Kg Kilo Dişide 6 - 8 Kg

Jack Russell Terrier Irk Boyutu

Jack Russell Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma