Labrador Retriever

Labrador Retriever

Büyük bir ırktır. Sadık ve aileye bağlılıkları ile bilinen popüler bir ırktır. Narkotik işlerde çok başarılıdırlar. Engelli insanlar için çok iyi bir dost ve yardımcıdır. Ortalama yaşamları 10-12 senedir.

  • Labrador Retriever Kökeni : Kökeni Kanada' dır. Adı Portekizce' de 'lavradores' veya İspanyolcada 'labradores' sözcüklerinden türemiştir ki bu kelimeler ' çiftlik işçisi' anlamına gelir. Gemileri çekmek ve suda avcı olarak kullanılmışlardır.
  • Labrador Retriever Görünümü : Dikdörtgen vücut yapısı ile sağlam duruşa sahiptir. Renkleri: Sarı, siyah, kahverengidir. Tüyleri su geçirmez, kısa ve kalındır. Büyük bir kafa yapısı vardır. Geniş alna, düşük kulaklara, büyük bir burna sahiptir. Gözleri cin gibi bakar, ela ve kahverengidir. Düz ve kalın kuyruğu vardır.
  • Labrador Retriever Karakteri : Uysal, sabırlı, itaatkar, vefakardır. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinirler, sosyal bir köpektir. Özellikle yavru Labradorlar çok hareketlidir. Çok oyuncudurlar. Suda oynamaktan keyif alırlar. Avcıdır. Koku almadaki üstün yeteneklerinden dolayı narkotik için kullanılırlar. Bekçi köpek olarak iyi bir tercih değildir. Hızlı öğrenirler, frizbi sporlarını rahat öğrenirler. Golden Retriever' dan farkı daha baskın ve özgürlüklerine düşkün olmasıdır.
  • Labrador Retriever Yaşam Alanı : Apartman hayatı için eğer düzenli egzersiz yaptırılacak ise uygundur. Avcı kökenli olanlar bahçeli evde bakılmalıdır.
  • Labrador Retriever Bakımı : Tüy dökme zamanı haftada iki, normalde bir kez fırçalamak yeterlidir. Obez olma ihtimallerinden dolayı beslenmelerine ve günlük egzersizlerine dikkat edilmelidir. Aileye düşkündür, bu yüzden ilgiye ihtiyaç duyar. Başıboş bırakılırlarsa eşyalara zarar verebilirler.
  • Labrador Retriever Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 56 - 61 cm Yükseklik Dişide 53 - 58 cm Kilo Erkekde 27 - 34 Kg Kilo Dişide 25 - 32 Kg

Labrador Retriever Irk Boyutu

Labrador Retriever Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma