Maltese Terrier

Maltese Terrier

Küçük bir ırktır. İlk defa köpek bakacak olan aileler ve/veya kişiler için biçilmiş kaftan olan bu ırk sevimlilikleri ile göz doldurur. Çok büyük sorumluluk istemezler. Aileye ve ev ortamına kolay adapte olurlar. Ortalama yaşamları 15-18 senedir.

  • Maltese Terrier Kökeni : Kökeni Malta' dır. Çok eski bir cinstir. 20. yüzyılda Maltese adını almıştır. Poodle ve minik spaniel melezlenerek üretilmiştir. İlk ününü ünlü isimler arasında sağlamıştır. Queen Elizabeth, Marie Antoinette bunlardan sadece ikisidir.
  • Maltese Terrier Görünümü : Oyuncak bir ırktır. Asil bir görünüşe sahiptirler. Uzun, beyaz ve yere kadar uzanan tüyleri vardır. Tüyleri ipek gibidir. Yuvarlak kafaları vardır. Saçları için toka takılabilir. Yuvarlak gözleri ve siyah yuvarlak ve basık burnu vardır. Burnu yüz uzunluğunun 1/3 oranını kapsar. İlk bakıldığında yüzünde burnu dikkat çeker. Kulakları tüylerle kaplı ve düşüktür. Kuyruk sırtın üzerindedir ve tüylerle kaplıdır.
  • Maltese Terrier Karakteri : Çok sosyal bir köpektir. Öğrenmeye istekli, meraklı bir yapıdadırlar. Neşeli, sevecen ve dost canlısıdırlar. Enerjileri yüksektir. İyi bir gözlemcidirler. Hassastırlar. Diğer hayvanlarla araları çok iyidir. Çok oyuncudurlar. Yabancılara önceleri temkinlidir fakat çok kolay alışırlar. Kucakta durmayı severler. Çok ilgi beklemezler.
  • Maltese Terrier Yaşam Alanı : Apartman dairesine en uygun ırklardandır.
  • Maltese Terrier Bakımı : Tüy dökmezler yine de fırçalanmaları gerekir. Göz çevreleri tüylerden arındırılmalıdır. Çok kolay eğitilebilir. Şımartılmaktan kaçınılmalıdır. Çok egzersize ihtiyaç duymazlar. Çok soğuk ve çok sıcak ortamlardan uzak tutulmalıdır. Uzun yürüyüşler tam onların işidir.
  • Maltese Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 21 - 25 cm Yükseklik Dişide 20 - 23 cm Kilo Erkekde 3 - 4 Kg Kilo Dişide 3 - 4 Kg

Maltese Terrier Irk Boyutu

Maltese Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma