Maltipoo

Maltipoo

-Poodle ve Maltese ırklarının veya iki Maltipoo ırkının eşleştirilmesi ile üretilen dizayn veya melez olarak tabir edebileceğimiz bir ırktır. Maltese veya poodle tarihçesine baktığımız da karşılaştığımız gibi; Melezleme sadece 'Maltipoo' köpeklerine özgü değildir, çünkü safkan ırkların birçoğunun kökenini incelediğimizde mutlaka melezlenmiş olduğunu görebiliriz. 1900'lü yılların sonlarından itibaren bu tarz "Melez" veya "Dizayn" ırkların popülerlik kazanmıştır. - Maltipoo en popüler dizayn ırklardan bir tanesi olmuştur ve eğer etik yetiştiriciler standart bir görünüme doğru çalışmaya devam ederse, ilerleyen süreçte Maltipoo ırkının onaylı bir ırk olması mümkündür.en bir cins olması mümkündür.

  • Maltipoo Kökeni : Dizayn ve melez ırk olarak geçtiği için ırk kökeni konusunda bilgi bulunmamaktadır.
  • Maltipoo Görünümü : Maltipoo ırkı oyuncak (Toy) grubu köpeklerdendir. İki ırkın dizaynından oluşsa da görünümleri ağılıklı olarak maltese ırkına yatkındır. Tüy yapıları dalgalıdır. Maltese kadar düz değil, poodle kadar da kıvırcık değildir.
  • Maltipoo Karakteri : Maltipoo karakteri sahiplerine karşı sadakatli ve itaatkardır. Aynı zamanda çok samimi, cana yakın köpeklerdir. Yavrular oldukça enerjiktir. Genellikle 1 yaşından sonra daha da sakinleşirler.
  • Maltipoo Yaşam Alanı : Boyut olarak oyuncak grubu köpekler olduğu için büyük bir alana ihtiyaç duymazlar. Soğuk havaya karşı hassas oldukları için dışarıda bakılmaya uygun bir ırk değildir. Ev ortamı onlar için idealdir.
  • Maltipoo Bakımı : Maltipoo tüy dökülmesi olmayan köpeklerdir. Tek katmanlı tüy yapıları gereği düzenli olarak taranması gerekmektedir. Oyuncak boyutlu bir ırk olduğu için titreme görmeniz yaygındır ve bu genellikle sinirden değil soğuk olmasından kaynaklanır. Bunu önlemenin en iyi yolu, serin / soğuk günlerde köpeğinize yumuşak ve rahat bir kazak giydirmenizdir.
  • Maltipoo Boyutu - Yükseklik & Kilo : ükseklik Erkekde 21 - 25 cm Yükseklik Dişide 20 - 23 cm Kilo Erkekde 3 - 4 Kg Kilo Dişide 3 - 4 Kg

Maltipoo Irk Boyutu

Maltipoo Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma