Miniature Pinscher

Miniature Pinscher

Oyuncak ırktır. Minpin ve Minipin diğer adlarıdır. Minik boyutuyla ters orantılı bir cesareti vardır. Ortalama yaşamları 13-15 senedir.

  • Miniature Pinscher Kökeni : Kökeni Almanya' dır. Doberman Pinscher ile kan bağı olduğu düşünülse de ondan daha da eski bir ırktır. Alman Terrierlerden üretilmiştir. Fare avcılığı için kullanılmıştır. 1900' lü yıllarda Amerika' ya gönderilmiştir. Sonrasında ünü artmıştır. Şu an şovların bir numaralı köpeğidir.
  • Miniature Pinscher Görünümü : Minik görünümlü Pinscher sağlam duruşludur. Sırtı düz veyahut kuyruğa doğru yere eğimlidir. Renk: siyah, koyu kahverengi, ten rengi olabilir. En belirgin fiziksel özelliği minyatür boyutu ve dik kulaklarıdır. Sahibinin inisiyatifine bağlı olarak kulakları kesilebilir. Kafası küçüktür. Zeki bakan oval gözlere sahiptir. Kuyruk diktir. Ön bacaklar yere sağlam basar. Patileri miniktir.
  • Miniature Pinscher Karakteri : Sahibine çok düşkündür, sadıktır. Enerjiktir. Korumacı yapısını hemen ön plana çıkarır. Şımartılırsa başa çıkmak zor olabilir. Kucakta dolaşmaya bayılır. Çocuklarla arası iyidir fakat rahatsız olduğu bir durum olursa saldırmaktan çekinmez. Küçük çocuklarla yalnız bırakılacak ise tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Diğer hayvanlara karşı temkinlidir. Saldırganlık gösterebilirler. Eğitilebilirler fakat eğitim düzenli ve sürekli olmalıdır. İnatçı yapıları eğitimi sekteye uğratabilir, yılmamak gerekir. Havlamaktan keyif alır.
  • Miniature Pinscher Yaşam Alanı : Apartman yaşamı onun için çok idealdir. Soğuk iklimden hoşlanmaz.
  • Miniature Pinscher Bakımı : Tüy bakımı kolaydır, düzenli fırçalamayla çok kolay işi çözebilirsiniz. Obezite probleminden dolayı beslenmesine dikkat edilmelidir. Düzenli egzersizler ihmal edilmemelidir, bunu evin içinde de rahatlıkla halledebilirsiniz.
  • Miniature Pinscher Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 25 - 30 cm Yükseklik Dişide 25 - 28 cm Kilo Erkekde 4 - 5 Kg Kilo Dişide 4 Kg

Miniature Pinscher Irk Boyutu

Miniature Pinscher Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma