Poodle Toy ( Kaniş )

Poodle Toy ( Kaniş )

Poodle Fransa köpek ırkı olarak bilinmektedir. Standart, toy ve minyatür olarak 3 türdür. Türleri arasındaki farklılık yalnızca boyuttan kaynaklanmaktadır. Geri kalan tüm özellikleri aynıdır. Diğer ismi ' Caniche' dir.

  • Poodle Toy ( Kaniş ) Kökeni : Avrupa' da uzun yıllardır varlığını sürdürmesine karşın Fransa ana vatanı olarak kabul edilir. Poodle eskiden av köpeği olarak bilinirdi. Fransızlar sonradan bir sirk köpeği olarak yetiştirmiş ve eğitimini ona göre vermişlerdir.
  • Poodle Toy ( Kaniş ) Görünümü : Büyük ırk grubundandır. Tüyleri uzundur; yapısı kıvırcıktır, tıpkı bir koyun tüyü gibidir. Tüy dökmez. Tipik renk beyazdır. Siyah, kahverengi, gri renkleri mevcuttur. Vücudu karedir. Uzun bir burnu vardır. Gözler ovaldir ve genelde koyu renklidir. Bacak ve kolları daha uzun tüylüdür. Traşı yapıldığında asil görünümüne kavuşurlar.
  • Poodle Toy ( Kaniş ) Karakteri : Akıllı, hareketli, yön bulma duygusu gelişmiş, işitme duyusu üst seviyede olan Poodlelar en çok tercih edilen ırklardandır. İtaat seviyesi çok yüksektir. Kolay eğitilebilirler ve tüm komutları eksiksiz yapmak için adeta savaşırlar. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla anlaşma seviyeleri yüksek olması, aileler tarafından tercih edilmesini kolaylaştırır. Aileye düşkündür, dost canlısıdır. Oyun oynamayı çok sever. Diğer hayvanlarla arası iyidir. Tam bir bekçi köpektir. Koşmak ve yakalamak onun için bir zevktir, bu avcılıktan gelen bir özelliğidir. Su ile oynamaktan ve yürüyüşlerden hoşlanırlar.
  • Poodle Toy ( Kaniş ) Yaşam Alanı : Ev ortamı için müsaitlerdir. Bahçeli bir ev onlar için idealdir.
  • Poodle Toy ( Kaniş ) Bakımı : Rutin bakımı bu ırk için olmazsa olmazdır. Tarama işleminin çok iyi yapılması gerekir. Ortalama 6-8 haftada bir traş edilmelidirler. Düzenli banyo yaptırılmalıdır. Tüy dökmediği için alerjisi olanlar tercih edebilir. Beslenmesine dikkat edilmeli, günde 2-3 öğün verilmelidir. Fazla ilgiyi sever ve yalnızlıktan hoşlanmazlar.
  • Poodle Toy ( Kaniş ) Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 25,5 cm Yükseklik Dişide 25,5 cm Kilo Erkekde 3 - 4 Kg Kilo Dişide 3 - 4 Kg

Poodle Toy ( Kaniş ) Irk Boyutu

Poodle Toy ( Kaniş ) Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma