West Highland White Terrier

West Highland White Terrier

Orta boy bir ırktır. İsmini beyaz kürkünden almıştır. Diğer adı Westie' dir. Ortalama yaşamları 15-20 senedir.

  • West Highland White Terrier Kökeni : Kökeni İskoçya' dır. Cairn Terrier üreticisi elde ettiği beyaz yavruları hem kendi aralarında hem de birkaç ırkla çaprazlamıştır. Kemirgen avcılığı için üretilmiştir.
  • West Highland White Terrier Görünümü : Orta büyüklükteki bu ırk beyaz renktir. Tüyleri uzundur. Kafatası kubbe biçimindedir. Yuvarlak, siyah gözleri, siyah yuvarlak bir burnu ve dik minik kulakları vardır. Derin bir göğse, kısa ama kaslı bacaklara sahiptir. Kuyruk havada özgürdür.
  • West Highland White Terrier Karakteri : Özgüveni yüksek, çok hareketli ve sosyal bir köpektir. Zıpır bir kişiliğe sahiptir fakat aynı zamanda çok gururludur. Oyuncudur. Yeter ki bir faaliyet olsun, West Highland White Terrier' i bu faaliyette hemen bir rol üstlenmiş bulabilirsiniz. Diğer Terrierlere nazaran daha az havlarlar fakat gürültücüdürler. Olumsuz özelliği fazla inatçı yapısıdır. Eğitimde öğretilenleri hemen kapar. Fakat çok kolay iyi niyetinizi suistimal eder, bu yüzden sık sık otorite hatırlatılmalıdır. Çitli bir bahçede özgürce koşmaktan çok keyif alacaktır.
  • West Highland White Terrier Yaşam Alanı : Apartman hayatına uygundur. Bahçeli ev de uygun olacaktır.
  • West Highland White Terrier Bakımı : Çok sık yıkamaya gerek yoktur. Yıkama ihtiyacından önce tüyleri kurutmak sonra fırçalamak yeterli olacaktır. Tüy dökmezler. Yılda iki kere traşlanmalıdır.
  • West Highland White Terrier Boyutu - Yükseklik & Kilo : Yükseklik Erkekde 25 - 30 cm Yükseklik Dişide 23 - 28 cm Kilo Erkekde 7 - 10 Kg Kilo Dişide 6 - 7 Kg

West Highland White Terrier Irk Boyutu

West Highland White Terrier Irk Özellikleri

İtaat Seviyesi
Eğitilebilirlik
Oyunculuk
Koruma
Enerji İhtiyacı
Tüy Yapısı
Tüy Dökümü
Çocuklarla İletişim
Yabancılarla İletişim
Köpeklerle Anlaşma
Diğer Hayvanlarla Anlaşma