Pomeranian Boo Yavruları

Pomeranian Boo Yavruları

Dünyanın en popüler köpek ırklarından olan Pomeranian Boo Türkiye’ de de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Küçük, sevimli ve adeta bir oyuncak ayıya benzeyen bu tatlı köpekler 2012 yılında dünyanın en şirin köpeği seçilmiştir. Peki, Pomeranian Boo yavrularının özellikleri nelerdir?

Pomeranian Boyutları:

Pomeranian Boo küçük bir köpek ırkıdır. Bir Pomeranian Boo köpek maksimum 30 santimetre yüksekliğe ve 3 kilogram ağırlığa ulaşabilir. Pomeranian Tüy Yapısı: Çok sık ve yumuşak tüylere sahip olan bu köpeklerin tüylerini okşamak büyük bir keyif vermektedir. Booların kürkleri krem, açık kahverengi, koyu kahverengi, turuncu, kızıl, beyaz ya da siyah renkte olabilir. Bazen iki renkli Pomeranian köpekler de görülebilir.

Pomeranian Karakteri:

Pomeranian Boo yavruları daha çok küçükken bile meraklıdırlar ve bu meraklı halleri yetişkinlik dönemlerinde de devam eder. Meraklı yapıları öğrenmeye oldukça hevesli olmalarını sağlar. Bu nedenle kolaylıkla eğitilebilirler.

Oyunculuk: 

Boo köpeklerin yavrusu da, yetişkini de çok oyuncudur ve hiç sıkılmadan uzun süre oyun oynayabilirler.

Sadakat:

Pomeranian köpeklerin sahiplerine aşırı bağlı olmaları onların popüler olmasında önemli role sahiptir.

Eğitilebilirlik:

 Pomeranian köpek yavrusu oldukça zeki olduğu için çok kolay eğitilebilir.

Yaşam Alanı: 

Pomeranian köpekler apartman hayatına en uyumlu ırklardan biridir. Apartmanda yaşamaya kolaylıkla alışır ve ev içinde hemen hiç sorun çıkartmazlar.

Yaşam süreleri:

Boo köpeklerin ortalama yaşam süresi 15 yıldır ve iyi bakıldıklarında bu süre uzayabilir.  

Diğer Hayvanlarla Anlaşma:

Pomeranian diğer petlerle süper anlaşır. Yani birden fazla cins köpeğe aynı evde bakmak mümkündür.  

Yabancılarla Anlaşma:

Yabancılara sinirlenebilir: Söz konusu yabancılar olduğunda bir Pomeranian köpek uyumlu halinden çıkarak sürekli havlayan sinirli bir dosta dönüşebilir.

 

 Pomeranian Boo Yavrularının Bakımı Nasıl Yapılır?

 Boo cinsi köpeklerin bakımında en önemli unsurlardan biri tüylerinin bakımıdır. Sık ve yumuşak tüylerini düzenli olarak taramak ya da fırçalamak gerekmektedir. Boo bakımı konusunda yapılan önemli hatalardan biri bu köpekleri tıraş ettirmektir, çünkü tüyleri boo yavrularını kışın soğuktan yazın da sıcaktan korumaktadır. Bu sebeple yaz aylarında köpekleri tıraş ettirmek yerine düzenli taramaya devam etmek en doğrusudur.

 Pomeranian Boo yavru bakımında diğer önemli nokta egzersizdir. Bu köpeklerin aşırı egzersize ihtiyacı yoktur, dolayısıyla düzenli olarak dolaştırmak ve onlarla oyun oynamak egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir.

 Pomeranian Boo beslenmesinde de tüm köpeklerde olduğu gibi köpeğin yaşı ve varsa özel sağlık durumları göz önüne alınmalı ve buna uygun besinler seçilmelidir. 

Daha detaylı ilgi için köpek ırkları kategorimizde Pomeranian sayfasını ziyaret edebilirsiniz..