Pomeranian Özellikleri Nelerdir ?

Pomeranian Özellikleri Nelerdir ?

Pomeranian Özellikleri Nelerdir?

 

Pomeranian benzersiz bir küçük köpektir. Görünüşü dikkat çekici, küçük boyutlu ve kişiliklidir. Ünlü Pomeranian sahiplerine Mozart, Marie Antoinette ve Kraliçe Victoria’ nın da dahil olduğunu biliyor muydunuz? Pomeranian, aynı zamanda birçok kişi tarafından bir oyuncak ayı köpeği olarak sınıflandırılmaktadır! İnsanlar bazen Pomeranian’ a küçük bir aslan derler. Sivri bir yüzleri ve küçük, çok tüylü bir gövdeleri var.

 Pomeranian Özellikleri

 Başları sivri ve neredeyse tilki şeklindedir. Dar bir ağızlıkları ve dik oturan kulakları vardır. Kuyruğu yüksektir ve vücutlarından düz bir şekilde dışarı çıkar. Uzun bir kürk yayılımı onu kaplar. Küçük olabilirler ancak enerjik ve kabarık küçük köpeklerdir. Şaşırtıcı bir şekilde düşüncelerini seslendirme eğilimindedirler. Vücudu kaplayan yumuşak ve kabarık tüyler, en belirgin Pomeranian özellikleri arasındadır. Uzun, düz ve pürüzlü dokulu tüyler ile kaplanmıştır.

 Bu uzun tüyler tüm vücudunu tutar. Bacaklarında ve boynunda bolca tüyler bırakıyor. Genellikle sadece tek renktedirler. Bu, beyazdan turuncuya, kahverengi ve siyaha kadar değişebilir. Sonra beyaz ve siyah gibi daha nadir renkler aranabilir. Pomeranian’ ın en ikonik görüntüsü muhtemelen küçük aslan görüntüsüne doğru giden güçlü turuncu renktedir. Pomeranianlar çok sadık köpekler olarak bilinir. Bu, kısmen koruyucu niteliklerinden kaynaklanmaktadır.

 Pomeranianlar beraber yaşadıkları yetişkinleri severler. Genellikle çok dikkatli, sadık ve birlikte vakit geçirmekten çok memnundurlar. Onlar çok şevkatli köpeklerdir. Bununla birlikte, her zaman empoze edilmiş taşıma veya fiziksel etkileşim konusunda istekli değillerdir. Bu yüzden bıktıklarına dair işaretlerin farkında olmanız gerekmektedir.

 Pomeranian’ ı sıkıcı bir köpek olmakla suçlayamayız. O küçük bir vücuda sahip gerçek bir karakterdir. Sahibi için çok fazla sevgi ve sadakat verir. Cesur, inatçı ve ruhlu olmaya meyillidir. Sonuç olarak, onun zekasını üretken pozitif pekiştirici eğitimler ile kanalize etmeniz gerekecektir. Kolayca sıkılabilir veya ilgisini kaybedebilir, bu yüzden derslerini kısa ve eğlenceli tutun. Enerjisini düzenli ve üretken bir şekilde kullanmasına izin verin. Günde en az bir yürüyüşe ihtiyaçları vardır.

 

Pomeranian Boo Sahiplenmek

 tarihinde yayınlandı bikopek tarafından

İnternet sitemizde sayı olarak çok fazla köpek satışı ilanı bulunmaktadır. Ancak internet sitemizin kendisi köpek satışı yapan bir internet sitesi değildir.

 Sadece köpeklerini satmak isteyenlerle bu köpeklere alıcı olmak isteyen kişileri bir araya getirerek aralarında bir alım satım işleminin oluşmasını sağlamaktadır. Bu işlemler için üyelik ve üyelik sözleşmesinde belirtilen bazı şartlar dışında herhangi bir ücret de talep edilmemektedir.

 Pomeranian Boo Sahiplen İlanı Ne Anlama Gelmektedir?

 Sahibi oldukları Pomeranian Boo cinsi köpekleri satmak isteyen bazı kişiler internet sitemize verdikleri ilanlarda pomeranian boo sahiplen başlığı ile köpeklerini satışa çıkartmaktadırlar.

 Bu ilanı veren köpek sahiplerinin herhangi bir satış ücreti belirtmemelerinin bir nedeni bulunmaktadır. Bu neden ise sahibi oldukları köpekleri ücret karşılığında satmak yerine onlara kendilerinden daha iyi bakacaklarına inandıkları birilerini bulmaktır.

 Pomeranian Boo Sahipleri Köpeklerini Neden Ücretsiz Satmak İsteyebilirler?

 Pomeranian Boo sahipleri internet sitemizde verdikleri ilanlarla köpeklerini sahiplenecek birilerini arayarak ücretsiz olarak köpeklerini bu kişilere vermek istemektedirler. Bu isteklerinin belli başlı sebepleri bulunabilmektedir. Bu sebepler başlıca şunlardır:

 1-Gerektiği Gibi Köpeklere Bakılamaması: Pomeranian Boo cinsi köpek sahiplerinin aldıkları köpeklerini ücretsiz olarak başkasına vermek istemelerinin en önemli sebeplerinden ilki köpeklere yeterli kadar bakım yapamamalarıdır.

 Sağlık, hijyen ve beslenme yönünden olabilecek bu eksik bakım konusu köpek sahiplerini üzdüğü için ve köpekleri zor duruma düşürdüğü ve hastalanmasına neden olduğu için köpek sahipleri köpeklerini ücretsiz olarak başkalarına verebilmektedirler.

 2-Haneden Birilerinin Köpeği İstememesi: Pomeranian Boo cinsi köpeğini ücretsiz vermek isteyen köpek sahiplerinin en önemli sebeplerinden birisi de yaşadıkları evde köpeği istemeyen aile bireylerinin olmasıdır.

 3-Taşınma, Askere Gitme, Evlenme ya da Başka Sebeple: Bazı Pomeranian Boo köpek sahipleri de başlıkta bahsettiğimiz sebeplerden dolayı köpeklerini başkasına vermek isteyebilmektedirler.