Türkiye’ deki Popüler Köpek Irkları

Türkiye’ deki Popüler Köpek Irkları

Türkiye’ de gözde olan birçok ırk var. Bu ırklar kişiler tarafından birçok etken göz edilerek tercih ediliyor. Örneğin Poodle hem sevimliliği hem de hipoalerjenik olması sebebiyle tercih edilirken Cane Corso Italiano çok iyi bir bekçi köpek olması özelliği ile tercih sebebi olabiliyor.

Köpek seçiminizdeki tercihinizi etkileyen en birincil faktör köpeğin popüler olması mı, yoksa farklı kriterleri değerlendiriyor musunuz? Popülerlik bir köpeğin seçiminde bir faktör olabilir fakat öncelikli düşünülmesi gerekli birçok etken vardır. Çocuklu bir ailenin tercihi ile çiftliğini korumak isteyen kişinin tercihi elbette birbirinden farklı olacaktır.

Türkiye’ de ünlü olan ırklardan birazdan bahsedeceğiz. Fakat köpek edinmek istiyorsanız, ırkın popülerliği sizi yanıltmasın. Siz kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar vermeye odaklanırsanız sonunda doğru ırkı bulmuş olacaksınız. Çünkü Türkiye’ nin en popüler köpek ırkından olan dostumuz belki de sizin hayatınıza hiç ama hiç uyum sağlayamayacak. Sonunda mutlu bir aile yaşamı için kriterleri tek tek değerlendirmenizde fayda var. Köpek seçiminde size bir nebze olsun yol gösterici olması adına dilerseniz YARARLI BİLGİLER sayfamızdaki size uygun yazıları okuyabilir ve KÖPEĞİMİ BUL sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Şimdi gelelim Türkiye’ de en çok tercih edilen köpek ırklarına. Bu başlıktaki sevimli dostlarımız aşağıdaki gibidir: