Yavru Köpek Boo Fiyatları

Yavru Köpek Boo Fiyatları

Son zamanlarda tüm dünya ile birlikte Türkiye’ de de gittikçe popülerleşen köpek ırklarından biri Pomeranian Boo’ dur. Ülkemizde Pomeranya ismi ile de bilinen bu sevimli köpekler sık ve kısa tüylü, küçük ve dik kulaklı olmalarının yanı sıra kuyrukları da sırtlarına değecek kadar kıvrık durmaktadır. Pomeranian Booların yükseklikleri erkeklerde ve dişilerde 18-30 santimetre, ağırlıkları ise 1-3 kilogram arasında değişmektedir. Uzun ve yumuşak tüyleri olan tüylerinin rengi krem, siyah, beyaz, kahverengi, turuncu ya da kızıl olabilir. Genellikle bu renklerden birine sahip olan köpekler çok nadir de olsa iki renkli tüylere sahip olabilir. Pomeranian ırkının ortalama yaşam süreleri 13-16 sene arasında değişmektedir.

 Pomeranian Boo Fiyatları

 2012 yılında dünyanın en şirin köpeği seçilen Pomeranian Boo fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu özellikler şunlardır:

  •  Tüy Yapısı: Tüyün dokusu, sıklığı, kaç aylıksa tüyün uzunluğu veya kısalığı,
  •  Burun Yapısı: Burnun küt ve yayvan olması,
  •  Kulak Yapısı: Kulağının ne kadar oval olduğu,
  •  Göz yapısı: Gözün büyüklüğü ve tam yuvarlak olması,
  •  Bacak paça kalınlığı: Kalçasının kalınlığı.

 Yukarıda anlatılan özelliklerden her bir Pomeranian Boo fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Şu an ortalama bir Pomeranian Boo köpeğinin fiyatı 4.500TL - 30.000TL arasındadır. Detaylı bilgi almak ve ilanları incelemek için https://bikopek.com/kategori/pomeranian sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pomeranian Boo Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 Yeni alınan Pomeranian köpeklerinin bakımı yapılırken unutulmaması gereken birkaç nokta vardır. Bu köpekler haftada birkaç kere fırçalanmalı ve yalnızca ihtiyacı olduğu zaman banyo yaptırılmalıdır. Pomeranian Booların diş sağlığı oldukça önemlidir, haftada en az bir kere dişler fırçalanmalıdır.

 Ancak en iyisi günde bir kere fırçalanması olacaktır. Pomeranian Booların genzine kaçan suyu çıkarmak için hapşırmaları çok tehlikeli değildir. O hapşırırken boğazı ovularak rahatlatılabilir. Pomeranian ırkı Boo köpeklerin özeliklerini ve ilanlarını incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.